GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Reliefplatta 6812605
*
nr 681 2605
Reliefplatta
Keramik, Fd finansminister Gunnar Sträng, -75, Rune P, höjd: 14
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2011
kl 18:45:27
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta rune p
-
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56
*
Reliefplatta
nr 681 2605
Reliefplatta
Keramik, Fd finansminister Gunnar Sträng, -75, Rune P, höjd: 14
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2011 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta rune p
-
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56



